تصفیه فاضلاب خانگی

تصفیه فاضلاب خانگی، سیستم تصفیه فاضلاب خانگی یک تصفیه خانه از قبل مهندسی شده است که در این سیستم تکنولوژی پلی اتیلن(ترکیب نفت خام و گازهای طبیعی) با چگالی بالا به کار رفته که با وجود استفاده از اجزای داخلی پلاستیکی، ماندگاری زیاد و امکان راه اندازی سریع را به وجود آورده است.

با توجه به کمبود آب آشامیدنی در دسترس نیاز به تصفیه فاضلاب های خانگی در، جمعیت های پراکنده و دور از شبکه فاضلاب احساس می شود.


سیستم تصفیه فاضلاب خانگی


در سیستم تصفیه فاضلاب با توجه به تقاضا معمولا یک سپتیک تانک(دستگاه استفاده در تصفیه برای خروج فاضلاب) استفاده می شود که از فرآیند بی هوزای(فرآیندهای میکروبیولوژی در اکسیژن) بهره می برد و امکان نصب آن در زیر زمین یکی از نکات مثبت این سیستم است که، امکان استفاده از فضای روی زمین را هم دارا است. سیستم تصفیه فاضلاب خانگی چون در محل نصب می شود نیازی به لوله کشی و تجهیزات خاص مانند سیستم های فاضلاب را ندارد و خروجی آن، به حد مناسبی تصفیه شده که می توان آن را برای مصرف های کشاورزی، شستشو و... استفاده کرد.


مزایای پکیج تصفیه فاضلاب خانگی


1-امکان نصب زیرزمینی از نظر کاربری زمین و بحث پدافند عامل، از اهمیت خاصی برخوردار است.
2-هزینه های تعمیر و نگهداری پایین نسبت به تصفیه خانه های دیگر.
3-بهره برداری آسان و بی نیاز بودن از استخدادم افراد متخصص.
4-سبک بودن به منظور حمل و نقل و نصب آسان.
5-خروجی مطابق با استاندارد و نیاز کارفرما.
6-رفع خطر برای سلامت انسان و محیط زیست.
7-پیش ساخته از قبل مهندسی شده آماده ی نصب.
8-امکان استفاده ی مجدد فاضلاب خروجی برای مصرف های گوناگون.


نتیجه گیری


اصول استفاده شده در تصفیه فاضلاب بر جداسازی مواد آلوده کننده از فاضلاب می باشد که، بعد از تعیین نوع آلودگی مرحله شناخت روش های تصفیه متناسب با فاضلاب می باشد.