دستگاه سرخ کن کنتاکی ، بدون شک دستگاه سرخ کن کنتاکی جزو بهترین دستگاه های پخت کنتاکی سوخاری در کل دنیا است ، از دلایل بسیار مهمی که سرخ کن کنتاکی پخت کنتاکی را به بهترین روش انجام می دهد . 

این دستگاه خود را تحت فشار برای کم شدن درجه حرارت و اندازه روغن قرار می دهد که این خود سبب می شود محصولی با روغن کم و عطر و طعم های بهتری را در اختیار مشتریان خود قرار دهید . 
تنها باید برنامه پخت خودرا به دستگاه سرخ کن کنتاکی بدهید و برای پخت ۳۶ تکه مرغ رگولار نرمال و ۴۵ تیکه مرغ اسپایسی به مدت زمان 14 دقیقه صبر کنید ، سرخ کن کنتاکی از ۱۲ برنامه پخت اتوماتیک برای به کار گیری متنوع می باشد
سرخ کن کنتاکی از بدنه ی فولاد ضد زنگ و درهایی از آلیاژ آلومینیوم سبک اما قوی استفاده شده است .
مصرف انرژی کم و توانایی پخت در دمای پایین ، مصرف روغن خیلی کم به علت وجود فشار ، از فیلتر روغن ، بدون پمپ و تابه جداگانه برخودار است ، از توانایی تنظیم برای پخت و پز پیشرفته ، سرخ کردن ، فیلتر و مدیریت روغن را دارا می باشد .
دستگاه سرخ كن برای پخت كنتاكي مورد استفاده قرار می گیرد ، این دستگاه جهت پخت مدل های گوناگون مرغ و ماهی سوخاری کنتاکی نام دارد kfc به شکل نام
سرخ کن تحت فشار آمریکایی که ساخت کشور آمریکا با ابعاد ۴۶*۱۰۴*۱۵۸ و وزن آن ۱۶۵ کیلوگرم در تمامی شعبه های مرغ کنتاکی در تمام دنیا درحال به کار برده می شود ، به کارگیری از این دستگاه در سرخ کردن مرغ سبب می شود قطعات تا مغز استخوان بپزند و از پدید آمدن خون آبه جلوگیری می شود ، زمان پخت این دستگاه برای مقدار 5 کیلو مرغ 15 دقیقه می باشد .
در یک شبیه سازی بسیار ساده این دستگاه شبیه به زودپز است که به جای آب در آن روغن می ریزند و در برابر پخت با فشار بالا سبب پخت سریع و با کیفیت بالاتر می شود .
دستگاه فوق دارای پمپ فیلتریشن برای صاف کردن روغن و از میان رفتن ذرات معلق آرد در آن و در آخر افزایش عمر روغن است .
اين دستگاه برای پخت كنتاكي استفاده می شود و کلا از جنس استيل است و با گاز كار مي كند .
همینطور اين دستگاه از فيلتر روغن داخلي برخوردار بوده كه برای تصفيه روغن بعد از پخت به کار برده می شود و داراي صفحه كنترل كامپيوتري بر روي دستگاه است .