میز آشپزخانه صنعتی

میزآشپزخانه صنعتی، میزهای آشپزخانه یکی از تجهیزات مورد نیاز برای تهیه غذا مورد نیاز هستند. که در جنس و مدل های گوناگون برای مصارف مختلف ساخته می شوند.

مثلا برخی از این میزها حالت تفلون و نچسب دارند و برخی دیگر دارای چرخ در زیر پایه های خود می باشند. به طور کلی این وسایل جز ابزارهای شروع کار در آشپزخانه ها به شمار می روند.


انواع میز کار در آشپزخانه های صنعتی


- میز کار استیل: ابعاد این میز 65.85 می باشد که دارای طول های متفاوتی مانند 90، 150، 190 سانتی متر هستند. این میز کار حالت نرده ای دارد تا آب مواد شسته شده گرفته شود.
- میز کار با صفحه چوبی: این نوع میز کار شبیه به میز کار استیل دارد با این تفاوت که بر روی آن به جای ورق استیل لایه ای از چوب مرغوب کشیده شده است.
- میز برنج پاک کنی: از جنس استیل با ابعاد 65.85 که حدود چند سانتی متر از سه طرف برای جلوگیری از ریختن برنج، دیواره استیل بالا آمده است. در ضمن به منظور پاک کردن انواع حبوبات یک حفره بر روی سطح آنها وجود دارد.
- میز ظروف کثیف: از جنس استیل و دارای ابعاد 65.85. دارای سطحی صاف و گستره به منظور آماده سازی ظروف کثیف برای شستشو می باشد.
- میز کار استیل طبقه مسطح: از جنس استیل و همچنین دارای یک طبقه مسطح در قسمت زیرین خود می باشد تا بتوان مواد غذایی را بر روی آن قرار داد.
- میز کار مخصوص درب قوطی باز کن: این میز علاوه بر ویژگی های میز های کار استیل دارای اهرمی در کنار خود می باشد که می توان به وسیله آن درب قوطی ها و کنسروها را باز کرد

- کنده زیر ساطور پلی ایتلن یا چوبی: این کنده به منظور آماده سازی مواد غذایی جهت پخت غذا مورد استفاده قرار می گیرد. رویه این کنده از جنس پلی اتیلن یا چوب بوده و دارای ابعاد 50.50.85 می باشد.
- میز کار طبقه دار متحرک: از جنس استیل دارای ابعاد 90.60.85 و دارای دو طبقه پاتروکی و نرده ای در قسمت انتهایی می باشد.


نتیجه پایانی


میزهای کار در اشپزخانه های صنعتی بسیار پر کاربرد بوده و غالبا از جنس استیل و در ابعاد گوناگون برای مصارف مختلف ساخته می شوند.