وان شستشوی آشپزخانه صنعتی

وان شستشوی آشپزخانه صنعتی، از آنجا که شستوی برخی مواد غذایی مانند سبزیجات، برنج، صیفی جات و ... برای تهیه و پخت غذا جز ارکان اصلی آشپزی می باشد.

این فعالیت در اشپزخانه های صنعتی باید در وان های مخصوصی انجام شود. این تجهیزات در انواع مختلفی برای شستشوی مواد اولیه غذا، ساخته شده اند.


انواع وان شستشو


- وان شستشو سبزیجات: این وان از ورق استیل ساخته شده است بنابراین از نظر بهداشتی کاملا مورد تایید می باشد. این تجهیزات، شستشوی سبزیجات و صیفی جات را بسیار آسان کرده همچین دارای شیره تخلیه نیز می باشند.


- وان چلو صاف کنی: از این وان برای آبکش کردن برنج استفاده می کنند، رویه این وان ها از ورق استیل 304 ساخته شده که ضد آب بوده و آبکش بر روی این شبکه قرار می گیرد تا آب اضافی خارج شود. دارای ارتفاع کوتاه و مقاومت بالا می باشند.


- وان استیل سیار: از این تجهیزات برای شست و شوی مواد غذایی و همچنین جابجایی گوشت از سردخانه به آشپزخانه استفاده می شوند. این وان ها نیز از ورق استیل ساخته شده اند. دارای چرخ در زیر پایه های خود جهت حمل و نقل و جابجایی مواد غذایی.


- وان مخصوص خیس کردن برنج: ساخته شده از ورق استیل و دارای شیر تخیله جهت خروج آب حاصل از شست و شوی برنج.


- تانک شست و شو: این تجهیزات دارای یک طبقه در قسمت انتهایی خود هستند تا بتوان مواد را بر روی آن قرار دارد. این طبقه حالت نرده ای دارد تا آب مواد غذایی بر روی آن گرفته شود.


- پاتیل خیساندن برنج: این دستگاه دارای ارتفاع مناسبی از سطح زمین می باشد که می توان آبکش یا پاتیل برنج را به راحتی تخیله کرد. این دستگاه قابلیت گردش دورانی دارد که عمل تخلیه به راحتی صورت می پذیرد. از دیگر مزایای این دستگاه اشغال فضای کم می باشد. ظرفیت این پاتیل حدود 250 تا 500 لیتر است.


نتیجه پایانی


وان های شستشو جز لاینفک تجهیزات آشپزخانه های صنعتی به شمار می رود و باعث سرعت بخشیدن اعمال شست و شوی مواد غذایی و همچنین رعایت بهداشت خواهد شد.