كمپ هاي ترك اعتياد

کمپ های ترک اعتیاد، مراکزی هستند که برای ترک اعتیاد افراد به آنها کمک می کنند. در این مراکز امکانات و شرایطی فراهم شده تا فرد بتواند به راحتی اعتیاد را کنار بگذارد. کلینیک ترک اعتیاد نگین دارای امکانات بالایی است که برنامه ترک را برای افراد نه تنها آسان که حتی لذت بخش نیز می کند. امکانات رفاهی مرکز ترک اعتیاد نگین شامل وسایل، پزشک های متخصص، مشاوران با تجربه و ... است.

كمپ هاي ترك اعتياد

مقوله ترک اعتیاد، بسیار مهم است زیرا باید عوارض و مشکلات آن کنترل شود تا مشکلی برای جسم و روح فرد ایجاد نشود. برخی از این کمپ های غیر قانونی از روش هایی غیر قانونی برای ترک افراد بیمار استفاده می کنند که باعث آسیب رسانی به اعضای بدن می شوند و افراد نه تنها ترک نمی کنند، دچار مشکلات جسمی و روحی مختلفی نیز می شوند.

مشاوره اعتیاد یکی از اصلی ترین و تاثیرگذارترین مراحل در فرآیند ترک اعتیاد است و از ابتدای پروسه ترک و حتی قبل از شروع به درمان دارویی می بایست انجام شود و ترجیحا تا رسیدن فرد به نتیجه کامل بهتر است ادامه داشته باشد.

كمپ هاي ترك اعتياد

در کمپ ترک اعتياد در اصفهان چه کاری انجام می شود؟

در کمپ های ترک اعتیاد لاکچری اصفهان افراد بیمار دوره سم زدایی خود را در این مراکز می گذرانند تا بدنشان از هرگونه ماده مخدر و آثار آن پاک شود. كمپ ترک اعتياد در اصفهان از نیروهای متخصصی مانند پزشک، روانشناس، پرستار و مددکار اجتماعی کمک می گیرد تا در طول این دوران بهترین خدمات مورد نیاز را ارائه دهد. متاسفانه در بسیاری از مراکز ترک اعتیاد استاندارهای لازم در دوره سم زدایی و دیگر مراحل به درستی رعایت نمی شود و افراد برای ترک مجبور به تحمل فشارهای بسیار زیادی می شوند.

همین رفتارهای اشتباه و غیر تخصصی آسیب های روانی زیادی را به بیماران وارد می کند و در نتیجه بعد از مرخصی یا حتی در حین درمان در مقابل مصرف مجدد به شدت آسیب پذیرتر می شوند. علاوه بر این باعث ایجاد آسیب های جسمی شدیدی می شوند. بنابراین حتما باید قبل از رفتن خود یا فرستادن عزیزانتان به این کمپ ها وضعیت آنجا را به درستی بررسی کنید و از رفتن به کمپ های نامطمئن و بی‌کیفیت برای درمان اعتیاد خودداری نمایید.

ویژگی های یک كمپ ترک اعتياد در اصفهان

همان طور که از همان ابتدای مطلب هم به آن اشاره کردیم بسیار مهم است که با ویژگی های کمپ ترک اعتیاد در اصفهان آشنا باشید و هر مرکزی را برای درمان انتخاب نکنید. سم زدایی تنها اولین قدم در ترک اعتیاد است، اما برای آن کافی نیست. در واقع آنچه موجب ترک اعتیاد دائمی می شود توانمند شدن فرد از نظر روان شناختی است.

افرادی که در کمپ های اجباری یا غیر قانونی سم زدایی را شروع می‌ کنند، تحت فشارهای روانی بسیاری قرار می‌ گیرند که باعث می‌ شود در بسیاری از موارد با وجود سپری کردن دوران بسیار سخت پاکسازی بدن بازهم به سمت مصرف مواد گرایش پیدا کنند یا در همان دوران ترک درجا می زنند. در نتیجه این کمپ ها نه تنها به فرد کمک چندانی نمی‌ کنند بلکه اوضاع او را پیچیده تر می سازند.

كمپ ترک اعتياد در اصفهان باید چه مشخصاتی داشته باشند؟

برای انتخاب یک روش ترک اعتیاد استاندارد لازم است که به وجود موارد مختلفی مانند برخورداری از مجوز رسمی از سازمان بهزیستی، عدم استفاده از روش های اجباری نظیر تنبیه بدنی برای ترک، برخورداری از متخصصین مورد نیاز از جمله پزشک، پرستار، روانشناس و مددکار اجتماعی و داشتن محیط مناسب شامل امکانات رفاهی کافی دقت نمایید.

کمپ ترک اعتیاد نگین یکی از کمپ های ترک اعتیاد لاکچری در استان اصفهان است که با فراهم کردن امکانات رفاهی بالا و کمک گرفتن از افراد متخصص محیطی مناسب را برای افراد بیمار فراهم کرده تا بدون آسیب رسانی به جسم و روح خود و در سریع ترین حالت ممکن با توجه به شرایط هر فرد، از دام این بیماری رها شوند.